piątek, 30 czerwca 2017

Swiss Vapeur Park - zwiedzamy Szwajcarię

Mimo, że mieszkam w Szwajcarii już kilka lat, nadal jest wiele miejsc w najbliższym otoczeniu, których jeszcze nie odwiedziłam. Zaliczał się do nich park z miniaturami pociągów - Swiss Vapeur Parc.
Swiss Vapeur Parc

Miniatura zamku z miejscowości Aigle
Park znajduje się w miejscowości Bouveret, w kantonie Valais, nad Jeziorem Genewskim (tutaj nazywanym Lac Leman). Na powierzchni ok 10 000m2 znajduje się ok 1500m torów, po których można podróżować miniaturowymi pociągami, stanowiącymi wierne kopie oryginałów, nawet lokomotywy posiadają prawdziwe silniki parowe ("vapeur" z francuskiego to para).


Bilet to parku to koszt 17 chf dla osoby dorosłej. W tej cenie możemy do woli chodzić lub jeździć kolejką na terenie  parku. Na wyposażeniu parku jest 9 lokomotyw parowych a oprócz tego lokomotywy elektryczne.
W parku znajdują się również miniatury budynków: banku, stacji kolejowej, kościoła i innych. Wszystko idealnie odwzorowane :)Zapraszam również do obejrzenia krótkiego filmiku który zmontowałam :)

Related Articles

1 komentarz:

  1. Nigdy nie bylam w Szwajcarii, kocham takie parki z miniaturami! Sa swietne i zabawne. Podziwiam ludzi ktorzy wykonują te miniaturowe budowle. Super, Buziaki!

    Caiawichowska

    PinkyPromiseGang 👈🏻oddaje obserwacje👈🏻 +ROZDANIE

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Łączna liczba wyświetleń

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Szukaj na tym blogu