niedziela, 15 maja 2016

Świat według Karla - recenzja książki

Karl Lagerfeld - żywa legenda, ekscentryczny projektant, dyrektor domu mody Chanel. Tak w jednym zdaniu można go opisać.  
Recenzja książki Świat według Karla


Do pisania tej recenzji zabierałam się jak przysłowiowy "pies do jeża". Dlaczego? Bo trochę mnie ta lektura rozczarowała...ale po kolei.
Biorąc książkę do ręki, od razu widać , że mamy do czynienia z porządnym wykonaniem. Okładka jest sztywna, czarna i elegancka. Strony są z grubego, czerpanego papieru. Cena ok. 50 zł. A co do treści?
Świat według Karla


Przyznam, że sylwetka projektanta nie jest mi obca. Zdarzyło mi się nie raz obejrzeć w telewizji dokument o nim lub przeczytać w gazecie wywiad z nim. Dlatego książka jest dla mnie trochę potraktowana "po łebkach". Bo co to za sztuka spisać cytaty znalezione w wywiadach?  Poza tym, przeczytanie zajęło mi może godzinę, co też mnie rozczarowało, bo chętnie spędziłabym z tą książką więcej czasu....
Podsumowując uważam jednak, że dla osób interesujących się modą jest to obowiązkowa lektura. Po książkę z pewnością można sięgnąć kilka razy, bo czyta się ją szybko, łatwo i przyjemnie. Jednak myślałam, że znajdę tu coś nowego, coś, czego jeszcze nie czytałam, coś bardziej osobistego... Niemniej jednak zachęcam do przeczytania i wyrobienia sobie własnego zdania :)

Related Articles

4 komentarze:

 1. Mam, czytałam i uwielbiam niektóre jego teksty.Wiele z nich jest mi bardzo bliskie.
  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo bym chciała przeczytać tą książkę :)
  thedorotha.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytaliśmy, jest świetna!
  Pozdrawiamy,
  Mr&MrChanel/ www.mrandmrchanel.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. otatnio buszując po empiku zdziwiłam się że zapomniałam o tej książce i w najbliższej przyszłości na pewno znajdzie się na moim stosiku, dziękuję za recenzję <3 myartrip.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Łączna liczba wyświetleń

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Szukaj na tym blogu