niedziela, 14 stycznia 2018

McDonald's Szwajcaria-ciekawostki

Zawsze myślałam,  że restauracje sieciowe typu McDonald's mają takie same menu i ceny na całym świecie.  Niestety byłam w błędzie.
McDonald's Szwajcaria 
Po przejechaniu do Szwajcarii najszybciej zauważyłam że pierwsza różnica dotyczy cen. I niestety jest tu zdecydowanie drożej niż w Polsce. Nie dostaniecie tutaj Two 4 You za przysłowiowe parę złotych.  Dlatego rzadko kiedy chodziłam do tej restauracji. Zwłaszcza kiedy zdecydowałam się nie jeść mięsa,  myślałam że to już dla mnie koniec. Ale okazało się że w Szwajcarii można kupić cały zestaw z pysznym Veggie Burgerem. I jakież było moje rozczarowanie kiedy będąc na urlopie w Polsce poprosiłam o tą właśnie bułkę a pani przy kasie zrobiła wielkie oczy  bo czegoś takiego w ofercie w Polsce nie ma. I od tej pory już żadne różnice mnie nie dziwiły. Dlatego jako ciekawostkę chce wam pokazać kilka pozycji z ulotki promocyjnej która dostałam w Szwajcarii. 
Wiadomo że ten kraj słynie z serów.  Jednym z popularniejszych jest Raclette. I można go znaleźć w kanapce ze szwajcarską wołowiną.
McRaclette 
Dodatkowo znalazłam też inną ciekawą propozycję - 2×5 sztuk krewetek w panierce z sosem za 9.90 chf  oraz Share Bucket czyli kubełek z różnymi kawałkami kurczaka dla dwóch osób za 12chf.
Krewetki i Share Bucket 

W ramach promocji można też kupić z kuponem rabatowy espresso za 1 chf - to bardzo tanio; przeważnuie w restauracjach za kawę płaci się minimum 3.50chf 
A czy wy również znacie podobne ciekawostki?

Related Articles

3 komentarze:

 1. Akurat Mc jest restauracją, która ma bardzo zróżnicowane menu - w każdym kraju dopasowane jest do gustów mieszkańców :) Zainteresowały mnie te krewetki - brakuje mi ich w naszej ofercie :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Też kiedyś tak myślałem, puki nie poleciałem do Azji :)
  Tam dla przykładu sos lekko ostry wypala oczodoły :)
  Piotr Kiżewski
  www.naszeszlaki.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. ja w McDonalds jadam tylko "wieśmaka" i lody, niestety nic innego mi nie smakuje. Jednak porównania z innymi krajami nie mam, bo zwykle stołowałam się raczej w regionalnych knajpkach, żeby spróbować tamtejszej kuchni :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Łączna liczba wyświetleń

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Szukaj na tym blogu