poniedziałek, 7 marca 2016

Genewa Moto Show 2016

Być w Szwajcarii i nie wybrać się na największe w Europie targi samochodowe to grzech. W tym roku w końcu nam się udało, mimo że musieliśmy wstać o 6 rano w niedzielę.... 😊
Ja w moim wymarzonym BMW


Do Genewy mamy ok 120 km i cały czas jedziemy autostradą. Wyjechaliśmy o 7 rano i cieszyłam się, że na miejscu będziemy trochę wcześniej.  Lecz cały zapas wolnego czasu wykorzystaliśmy na stanie w korku do parkingu Palexpo.  Ale było warto 😊 Co do kosztów to za parking płaci się 25 chf od samochodu a za wejście 16 chf od osoby dorosłej.  W środku opcjonalnie szatnia za 2 chf od odzienia. Te płatności należy uregulować gotówką.  A w środku już jest bankomat, jak również można w restauracjach czy bufetach płacić kartą.
Widok na wystawę Palexpo

Kolejne auto moich marzeń: Cortvetta


W tym roku szacuje się, że targi ma odwiedzić ponad 700 000 osób, z czego 40% to obcokrajowcy. Wystawa jest organizowana już po raz 86.

Nissan concept car

Rolls - Royce, a jakże!

Karoseria podświetla się na różne kolory

Ludzi multum. Najgorzej było na górze (ponieważ  hala jest piętrowa), bo tam znajdowały się stoiska najbardziej obleganych marek: Lamborghini, Bentleya i Koeningsega.
Na przyszłość będziemy wiedzieć, żeby zwiedzanie zacząć od góry, będzie tam może trochę mniej tłoczno i łatwiej o dostęp do samochodów.

Lamborghini

Bugatti - pięknie pomalowany
My zaczęliśmy zwiedzanie o 9 rano, od tej godziny było otwarte expo. Szczerze powiedziawszy "oblecieliśmy" całą wystawę w ekspresowym tempie. Jeśli komuś wystarczą 2 godziny, to od godziny 16 można kupić bilet za połowę ceny. Ale teraz jak na to patrzę, to jednak mogliśmy tam zostać dłużej i lepiej się poprzyglądać wszystkim samochodom. 

Dodatkowo można było z wielu stanowisk zabrać torby z prospektami, a np Skoda miała dla klientów konkursy i widziałam sporo osób, które wygrywały m.in plecaki czy koszulki.

Targami jestem zachwycona, naprawdę warto i nie mogę się doczekać przyszłego roku

Related Articles

1 komentarz:

  1. Ciekawy wpis ;)
    Karolina

    Być może mój blog Ci się spodoba ♡
    https://karolinaprzybyl.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Łączna liczba wyświetleń

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Szukaj na tym blogu