środa, 1 lipca 2015

Gdzie na wakacje? Alanya, Turcja.

Obecna sytuacja polityczna na świecie jest taka - Tunezja i Egipt odpadają ze względu na terroryzm,Grecja odpada ze względu na kryzys ekonomiczny. Dlatego wielu Polaków decyduje się na Turcję - to przyjazny nam kraj, z zagwarantowaną pogodą i pięknymi widokami!
Alanya, Turcja

Zacznę od tego co mi się podobało. Jeśli chodzi o hotel (nazywał się Blue Star), było świetne jedzenie: dużo i zróżnicowane, każdy mógł się najeść. Bar był przy basenie i na plaży, co było praktyczne, gdyż wykupując wakacje All Incl nie byliśmy uwiązani tylko w hotelu, spokojnie mogliśmy iść na plaże i podjadać tam przekąski (hamburgery, kanapki, frytki) i popijać do woli zimne napoje lub piwo. 

Bar na plaży hotelu Blue Star
Jeśli chodzi o animacje, to również było ciekawie, zaraz po kolacji był program dla dzieci, a od 21,30 dla dorosłych. Widzieliśmy m.in zaklinacza węży, połykaczy ognia, spacer po tłuczonym szkle i taniec brzucha!
A dla lubiących zwiedzanie - również wiele opcji. Można zwiedzić Kapadocję, Zielony Kanion, Świątynię Artemidy w Efezie, Topkapi, Błękitny meczet lub Pamukkale (Bawełniany zamek). Poza tym można się zdecydować na kilkugodzinny rejs z poczęstunkiem, zwiedzaniem i nurkowaniem w jaskiniach. Atrakcji jest pełno i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Amatorzy shoppingu również nie będą zawiedzeni, ceny są tańsze ni w Polsce tylko trzeba pamiętać, żeby się targować!!!
To teraz przechodzę do minusu - sam budynek hotelowy. Jeśli o mnie chodzi to nie widziałam tam 4 gwiazdkowego standardu. Łazienka w pokoju była maciupeńka, bez wentylacji, z napuchniętymi od wilgoci drzwiami. A toaleta ogólna przy basenie to jakaś pomyłka. Jednak poznałam tam wielu rodaków, którzy byli z tego hotelu zadowoleni - ale o gustach się nie dyskutuje, z resztą - przekonajcie się sami! :)
Blue Star Hotel, Alanya, Turcja

Related Articles

3 komentarze:

  1. Byłam w Turcji w maju i po prostu zakochałam się w tym kraju! Mam nadzieję, że uda mi się jeszcze raz go zwiedzić! zapraszam do mnie http://sound-of-life-by-berry.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Alanya als Hauptstadt der gleichnamigen Provinz, bietet perfekte Ferien. Die Hauptstadt ist schon lange bei den Touristen bekannt, da sie eine gehörige Portion Entspannung und Attraktionen zu bieten hat. Es geht um eine antike Stadt mit schmalen Gassen und orientalischen Märkten. Jener Ferienort der türkischen Riviera liegt nur 135 km weit von Antalya und hat ca. 103.670 Bürger.
    Der Urlauber kann den Strand auskosten und auch den Wassersport betreiben. Die Ortschaft hat diverse hügelige Felsvorsprünge, was besonders fesselnd wirkt und weiterhin kann der Tourist sich nicht zuletzt die Seldschukische Schiffswert anschauen. Auch die St. Nikolaus-Kirche muss man unbedingt anschauen, die eine überwiegend deutsche Kirchgemeinde aufzuweisen hat. Aus diesem Grund werden die Touristen auch sehr herzlich empfangen.
    Die Urlauber müssen sich auch auf jeden Fall den Burgberg ansehen. Jener hat eine große Anzahl Sehenswürdigkeiten aufzuweisen. Man kann die Moschee besichtigen, fernerhin das historische Zentrum. Auch die Karawanserei ist perfekt. Und nicht zu vergessen die Tropfsteinhöhlen, die spannend sind und dazu eine Abkühlung bringen.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Łączna liczba wyświetleń

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Szukaj na tym blogu