niedziela, 27 lipca 2014

Barcelona - wrazenia

Na zwiedzanie Barcelony mieliśmy tylko 1 dzień ale i tak się ciesze ze skorzystaliśmy z tej wycieczki fakultatywnej. To piękne i ogromne miasto, na pewno na własna rękę nie zobaczyłabym wielu atrakcji...
Nie będę pisać w jakiej kolejności co oglądaliśmy, ale postaram się niczego nie przeoczyć.
Wycieczka była z pilotką z biura Rainbow Tours, przez które polecieliśmy na wczasy do Hiszpanii.
Rzecz dla mnie najbardziej charakterystyczna to Sagrada Familia. Dzieło wybitnego architekta,Antoniego Gaudiego, który zaplanował budowę bazyliki na ponad sto lat i która do tej pory nie jest skończona. Nic w tym budynku nie jest przypadkowe, wszystko coś symbolizuje.
Jadąc już w autokarze, niestety tylko przez okno, ale zobaczyliśmy Casa Batllo (czyli Dom Kości), również dzieło Gaudiego, który miał ogromny wpływ na obecny wygląd stolicy Katalonii.
Spacerowaliśmy również najdłuższą ulicą Barcelony, La Rambla, mierzącą 1,5 km. To miejsce bardzo kolorowe, tętniące życiem i kuszące rożnymi zapachami. Znajduje sie tu m.in.  najstarszy targ mięsno – owocowy La Boqueria. Na początku ulicy góruje pomnik Krzysztofa Kolumba. Pomnik o łącznej wysokości 60m ma formę kolumny zwieńczonej wysoką na 7m statuą przedstawiającą postać odkrywcy wskazującą palcem wyjście z portu. Osiem rzeźb postaci i medalionów na piedestale oraz osiem herbów i płaskorzeźb z brązu na cokole symbolizuje osoby i wydarzenia związane z życiem i wyprawami Kolumba.

Plac Hiszpański to usytuowania w centrum fontanna wyobrażająca rzeki, a także dwie potężne kolumny zbudowane wyłącznie z cegły z okazji wystawy światowej w 1929 roku. Z tej okazji powstał również położony od strony wzgórza Montjuic Pałac Narodowy, potem przemianowany na Muzeum Sztuki Katalońskiej. Między nim a placem znajduje się magiczna fontanna, która od czwartku do niedzieli wieczorem rozbłyska kolorowymi strumieniami wyrzucanymi w rytm muzyki.
A jak już mowa o wzgórzu Montjuic, to rozpościera się z niego piękna panorama Barcelony, a nieopodal zobaczymy obiekty olimpijskie.
No ale nie mozna zapomniec o stadionie Camp Nou. Zobaczyć można zdobyte przez FC Barcelona puchary, w tym te Ligii Mistrzów, także Złote Piłki i Złote Buty Leo Messiego, jest tez mozliwosc cpyknac z Messim zdjecie! Ale jest to taki fotomontaz... Zwiedza sie szatnie gosci i stanowiska komentatorskie.
Na chwile wpadliśmy do Pueblo Espanyol, wioski wybudowanej na potrzeby expo, znajdziemy tu miniatury charakterystycznych dla Hiszpanii budynków, w tym pracownie Pablo Picasso.Wioska miała być po expo zburzona, ale cieszyła się taka popularnością, ze została do dziś.
Nie zobaczylismy rowniez wielu ciekawych punktow, szkoda, moze kiedys jeszcze raz wybierzemy sie do Barcelony :) Z pewnoscia 1 dzien na zwiedzanie to za malo.
A z ciekawostek: teledysk Shakiry "Loca" kręcony był nie gdzie indziej a w Barcelonie! Przy Placu Hiszpańskim i na plaży.

Related Articles

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Łączna liczba wyświetleń

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Szukaj na tym blogu